Widzowie zdążyli się pożegnać z 'Jaka to melodia' przed wakacjami - a tu niespodzianka. TVP szykuje odcinek specjalny, w którym przy mikrofonie stanie Maciej Orłoś.

Sezon się skończył, wakacyjna przerwa ogłoszona - a jednak TVP nie odpuszcza. 26 czerwca na antenie pojawi się wyjątkowy odcinek 'Jaka to melodia', którego motyw przewodni to jubileusz 40-lecia 'Teleexpressu'. Jednym z graczy będzie Maciej Orłoś - twarz programu od lat.

Orłoś zapowiada: 'kilka ciekawostek'

Orłoś nie kryje, że udział w odcinku specjalnym to dla niego coś więcej niż telewizyjna zabawa. W rozmowie z RMF zapowiedział: "Opowiem kilka ciekawostek dotyczących tego programu, który mam zaszczyt prowadzić od wielu lat". Skromnie, ale z klasą - jak to on.

Ostatni regularny odcinek przed przerwą poszedł na antenę 7 czerwca. Oglądalność programu trzyma się solidnie - według danych Nielsen Audience Measurement, 'Jaka to melodia' przyciąga w tygodniu 789 tysięcy widzów, a w weekendy nieco więcej - 796 tysięcy. Jak na TVP i spokojną formułę teleturnieju - wynik, którego nie ma co się wstydzić.

Janowski wrócił po sześciu latach. Widzowie pamiętają

Robert Janowski prowadzi 'Jaka to melodia' od 4 września 1997 roku - z jedną, bolesną przerwą. Gdy Jacek Kurski objął fotel prezesa TVP, Janowski stracił program po dwóch dekadach pracy. Zastąpili go kolejno Norbi i Rafał Brzozowski. Janowski poszedł w tym czasie do 'Twoja Twarz Brzmi Znajomo' - i wygrał 15. edycję. Przez cztery kolejne edycje zasiadał w jury.

Powrót do TVP nie był łatwy - część widzów zdążyła polubić Brzozowskiego. Ale Janowski odzyskał swoje miejsce. W rozmowie z magazynem 'Party' wspominał moment, który utkwił mu w pamięci: "Podczas mojego koncertu podeszła do mnie starsza pani, wzięła moje ręce w swoje dłonie i ze łzami w oczach zapytała: Panie Robercie, i co ja teraz zrobię? Ta sytuacja ruszyła mnie chyba najbardziej".

Odcinek specjalny z Orłosiem pojawi się na antenie 26 czerwca. Czy jubileuszowa atmosfera 'Teleexpressu' przyciągnie przed ekrany więcej niż pół miliona widzów? Napiszcie w komentarzach - oglądacie jeszcze 'Jaka to melodia'?