Sebastian Fabijański chce złotej płyty. Powiedział to bez mrugnięcia okiem i wcale nie żartował.
Aktor, który jeszcze niedawno kojarzył się głównie z medialnymi kontrowersjami, dziś mówi o muzyce, słuchaczach i planach wydawniczych. Udział w programie Taniec z gwiazdami i nowy repertuar zrobiły swoje - Fabijański odbudował wizerunek i wyraźnie czuje się w tym miejscu dobrze.
Złota płyta i nowy singiel z Daryą
W rozmowie z Faktem Sebastian Fabijański zdradził, czego życzyłby sobie za rok. Odpowiedź była krótka i konkretna: "Gratuluję złotej płyty. Tak by było na pewno fajnie". Nie brzmi jak przypadkowe marzenie - aktor szykuje właśnie nowy materiał we współpracy z Daryą, z którą w tym roku stanął na scenie Festiwalu w Opolu. W konkursie Debiuty para zajęła drugie miejsce.
O nowym singlu Fabijański mówił w wywiadzie z wyraźnym podekscytowaniem: "Niedługo pojawi się mój kolejny singiel z Daryą. Będzie bardzo radiowy, trochę szumu będzie wokół tego w internecie". Kiedy dokładnie? Tego na razie nie zdradził. Ale słowo "niedługo" robi robotę.
"Wyszedłem z trybu konfrontacyjnego"
Fabijański przyznał w tym samym wywiadzie, że przez lata tworzył sztukę głównie dla siebie - i że to była droga donikąd. "Wyszedłem z tego trybu konfrontacyjnego i zacząłem robić rzeczy dla ludzi" - powiedział wprost. Dodał, że robienie czegoś "przeciwko" komuś lub czemuś kosztuje go najwięcej i przynosi najwięcej szkód.
Dziś - jak podkreślił - tworzy muzykę z serca, ale z myślą o słuchaczach. "Robię muzykę dla ludzi, przestałem robić muzykę dla siebie. Jeżeli ja coś robię 'dla...' to wydaje mi się, że nie mam sobie nic do zarzucenia i wierzę, że to zaprocentuje" - wyznał aktorowi w rozmowie dla Faktu.
Brzmi jak ktoś, kto naprawdę wyciągnął wnioski. Fani Fabijańskiego od miesięcy obserwują tę przemianę - i według wszelkich wskazówek nowy singiel ma być jej muzycznym podsumowaniem. Czy złota płyta to tylko życzenie, czy realny cel na kolejne miesiące? Zobaczymy, ile szumu naprawdę będzie.
A wy - śledzicie muzyczną karierę Fabijańskiego? Dajcie znać w komentarzach.




