Joe Lando wybrał przyjaźń zamiast miłości. Dziś, po ponad trzydziestu latach, on i Jane Seymour siedzą razem na planie nowego serialu i śmieją się z tego, co mogli stracić.
Joe Lando wybrał przyjaźń zamiast miłości. Dziś, po ponad trzydziestu latach, on i Jane Seymour siedzą razem na planie nowego serialu i śmieją się z tego, co mogli stracić.
Kiedy w latach 90. cały świat oglądał ich ekranową chemię w Doktorze Quinnie, niewielu wiedziało, że ta chemia była jak najbardziej prawdziwa. Seymour i Lando mieli romans. Krótki, ale - jak sami przyznają - na tyle intensywny, żeby po dziś dzień o nim rozmawiać.
Kto zakończył romans na planie Doktora Quinna?
To Joe Lando podjął decyzję o powrocie do strefy przyjaciół - i sam przyznał to wprost podczas wywiadu w programie Harry Wild na platformie AcornTV. "To była moja wina" - powiedział 64-letni dziś aktor bez ogródek.
Jane Seymour, starsza od niego o 11 lat, przyjęła to wyznanie z uśmiechem - choć przyznała, że w tamtym momencie nie było jej do śmiechu. "Myślę, że to był twój wybór. Byłam trochę smutna, ale zrobiłam rozeznanie i zrozumiałam, że planowałeś życie, które nie uwzględniało nagłego przybycia dwóch dodatkowych dzieci" - powiedziała aktorka w tym samym wywiadzie.
Seymour miała wtedy już dwójkę dzieci z trzeciego małżeństwa z Dylanem Flynnem. Lando najwyraźniej wolał budować własne życie - i zbudował. Z żoną Kirsten Barlow jest od 29 lat, mają czwórkę dzieci.
Czy dawni kochankowie mogą być przyjaciółmi? Seymour mówi: tak
Jane Seymour twierdzi, że właśnie ta decyzja Lando uratowała ich relację. "Właściwie uważam, że to, iż ostatecznie nie stworzyliśmy związku, uratowało naszą relację. Zachowaliśmy i rozwinęliśmy to, co było w niej najlepsze: fakt, że naprawdę, szczerze się uwielbiamy" - powiedziała w tym samym wywiadzie dla AcornTV.
Seymour ostatecznie wyszła za mąż za reżysera Doktora Quinna, Jamesa Keacha. Mają razem bliźniaki - Johna i Kristophera. Ten związek zakończył się w 2015 roku.
Dziś oboje wracają na wspólny plan - tym razem w serialu Harry Wild. Seymour gra emerytowaną literaturoznawczynię rozwiązującą zagadki, Lando dołączył do obsady jako patolog. Trochę jak echo tamtych lat, tylko bez napięcia.
Pytanie tylko jedno: czy wy bylibyście w stanie zaprzyjaźnić się z dawnym kochankiem po tylu latach? Dajcie znać w komentarzach.


