Bielsko-Biała, lotnicze tło Aeroklubu i Michał Szpak z nowym singlem - tyle wystarczyło, żeby widzowie przypomnieli sobie, czym powinny być wakacyjne koncerty TVP.
Bielsko-Biała, lotnicze tło Aeroklubu i Michał Szpak z nowym singlem - tyle wystarczyło, żeby widzowie przypomnieli sobie, czym powinny być wakacyjne koncerty TVP.
Pierwsza odsłona tegorocznych Lata z Radiem mogła pójść tak jak poprzednie edycje - czyli słabo. Dwa lata temu impreza zebrała cięgi nawet od Joanny Kurskiej, która na Facebooku napisała wprost: "Próbują zrobić Wakacyjną Trasę Dwójki. Nie zrobią, nie potrafią, aż żal na nich patrzeć! TVP potężna już była, teraz to już jest dno". Kurska skończyła pracę w Dwójce w 2023 roku, ale od komentowania - jak widać - nie zamierza odchodzić.
Szpak z nowym singlem na dobry początek
Tym razem koncert w Bielsku-Białej zapamiętają przede wszystkim przez Michała Szpaka. 35-latek zaprezentował nowy utwór zatytułowany "Maj" - z rozbudowaną choreografią i pełną oprawą sceniczną. Efekt? Publiczność nie kryła zachwytu.
Na Instagramie posypały się komentarze: "Czad! Michał ma chyba przebój lata!", "Taka letnia, rytmiczna i ten piękny głos Michała". Trudno o lepszą recenzję po premierze na żywo.
"Maj" to nie jedyna nowość Szpaka w ostatnim czasie. Wcześniej pokazał singiel "Fire", który - według nieoficjalnych informacji - był podobno brany pod uwagę w kontekście Konkursu Piosenki Eurowizji. Sam artysta jest teraz wyraźnie na twórczej fali i udowadnia to konsekwentnie.
Czy TVP wyciągnęła wnioski z poprzednich lat?
Po jednym koncercie trudno jeszcze wyrokować o całej trasie. Poprzednie wakacyjne cykle TVP wyraźnie nie trafiały w gust publiczności - i to widać było nie tylko w komentarzach, ale i w reakcjach byłych szefów stacji. Kurska zabrała głos, widzowie narzekali, a imprezy szły dalej własnym tempem.
Tegoroczna edycja ma przynajmniej jeden solidny atut na start. Szpak zrobił swoje - reszta trasy pokaże, czy to był jednorazowy strzał, czy zapowiedź czegoś lepszego. Fani piosenkarza już czekają na kolejne daty.
Czy Michał Szpak uratuje całe Lata z Radiem - czy tylko otworzył je z przytupem? Dajcie znać w komentarzach.




