Pola Raksa zaproponowała mu nocleg. Linda nie odmówił. I tak zaczął się jeden z najbardziej plotkowanych romansów polskiego show-biznesu lat 80.

Bogusław Linda ma dziś za sobą ponad 25 lat szczęśliwego małżeństwa z Lidią Popiel. Ale zanim do tego doszło, aktor wiódł życie, o którym prasa rozpisywała się latami. Romanse z Grażyną Szapołowską, Katarzyną Figurą - nazwisk nie brakowało. Najbardziej burzliwy był jednak ten pierwszy, z ikoną polskiego kina, Polą Raksą.

Walizki na korytarzu i powrót na salony

Romans Lindy i Raksy trwał około pół roku i skończył się tak samo gwałtownie, jak się zaczął. Aktor miał wówczas partnerkę i dwóch synów w Toruniu, ona - syna, który nie patrzył przychylnie na tę znajomość. Ostatecznie to nie rodzinne komplikacje przesądziły o rozstaniu, lecz styl życia Lindy.

Poznali się w 1981 roku przy przygotowaniach do spektaklu w Teatrze Współczesnym. 29-letni Linda szukał lokum w Warszawie. 40-letnia Raksa zaproponowała, żeby zatrzymał się u niej. Według relacji cytowanych przez tygodnik "Na żywo", współpracownicy dali się ponieść namiętności już pierwszej nocy. Całe środowisko mówiło tylko o tym.

"Kiedy związał się z Raksą i zniknął z pola widzenia, wiele kobiet miało do aktorki pretensje, że trzyma go pod kluczem" - mówiła znajoma artysty w wypowiedzi dla "Na żywo".

Jednak coraz popularniejszy Linda wrócił do bywania na salonach. Tygodnik opisywał to bez ogródek: "Kolejne wyskoki sprawiają, że Pola nie wytrzymuje. Oświadcza mu, że nie zgadza się na to, by jej mieszkanie traktował jak hotel". Walizki na korytarzu były podobno tylko kwestią czasu.

"Jak się za bardzo zakochiwałem, nigdy nie kończyło się to dobrze"

Sam Linda przyznał w wywiadzie rzece przeprowadzonym przez Magdę Umer, że miłość go gubiła. "To mnie gubiło. Jak się za bardzo zakochiwałem, to nigdy nie kończyło się to dobrze. I nie dawało żyć i spać" - wyznał aktor.

Czy był naprawdę zakochany w Raksie? Zapytany wprost, odpowiedział krótko: "Można tak powiedzieć". Według tygodnika wciąż go pociągała i podobno próbował ją przekonać, żeby mu wybaczyła. Raksa miała być nieugięta.

Po rozstaniu Linda związał się z Moniką Jaruzelską. Pola Raksa wyszła za reżysera Marka Piwowskiego. Oboje poszli dalej - każde w swoją stronę.

Dziś Linda jest żonaty od 2001 roku. Raksa ma status legendy polskiego kina. A historia wspólnego noclegu, który przerodził się w romans - żyje własnym życiem w plotkarskich kronikach show-biznesu. Co wy na to - wiedzieliście o tej znajomości?