Miała 21 lat, okropnie zrobione włosy i ani grama świadomości, że kręci klip do przyszłego hitu. Natasza Urbańska właśnie ujawniła, że tańczyła w teledysku 'Mocniej' Andrzeja Piasecznego - i przez 28 lat prawie nikt o tym nie wiedział.

Rok 1998. Andrzej Piaseczny nagrywa teledysk do 'Mocniej' i zaprasza kilkoro tancerzy z Buffo. Jedną z nich jest młodziutka Natasza Urbańska - wtedy już gwiazda musicalu 'Metro', ale w show-biznesie wciąż stawiająca pierwsze kroki.

Włosy do zapomnienia i wielki hit, który ją ominął

Urbańska nie kryje, że na plan teledysku trafiła bez wielkich oczekiwań. W rozmowie z Natalią Szymańczyk przyznała wprost: "Ja nawet nie przypuszczałam, że to będzie taki hit. Pamiętam, że miałam okropnie zrobione włosy. Pomyślałam: nie, to na potrzeby klipu, oni się na tym znają".

Dla 21-latki sam udział był jednak czymś wyjątkowym. "Dla młodej Nataszki, tancerki to było wielkie przeżycie" - dodała w tym samym wywiadzie.

'Mocniej' stało się jednym z największych przebojów Piasecznego. Urbańska mogła liczyć na to, że ktoś ją w nim dostrzeże. Nikt nie dostrzegł.

Sama nie uważa tego za swój debiut

Przez niemal trzy dekady jej udział w klipie był praktycznie nieznany. "To był ogromny hit, nikt mnie kompletnie nie kojarzył. No, śmiesznie - takie pierwsze nieśmiałe kroki w show-biznesie" - mówiła Urbańska.

Co ciekawe, sama artystka nie zalicza teledysku Piasecznego do swoich zawodowych początków. "Ja tego nie uważam za swój debiut. Moich debiutów upatruję tam, gdzie to było wartościowe, gdzie musiałam popracować i postarać się, żeby w ogóle stanąć na scenie" - wyjaśniła.

Dziś Urbańska ma 49 lat, Piaseczny - 55. Łączy ich tamten klip z 1998 roku i pewnie kilka wspomnień, o których reszta Polski nie miała pojęcia przez prawie trzy dekady.

Ciekawe, ile jeszcze takich sekretów kryje polska scena lat 90. Co wy na to?