Pasierb prezydenta odkłada mikrofon wywiadowczy i siada do gamingu. Nie sam - przyprowadził ze sobą Annę Popek i Samuela Pereirę.
Daniel Nawrocki, 23-latek znany z programu "Nawrocki w Polsce" na antenie wPolsce24, już 1 lipca uruchamia własny kanał na YouTube pod nazwą "Pasmo". Projekt powstaje przy wsparciu grupy medialnej Fratria - tej samej, która stoi za tygodnikami "Sieci" i "ABC" oraz stacją wPolsce24.
Gaming, wywiady i znane twarze - co znajdziemy w "Paśmie"?
Kanał "Pasmo" zaoferuje widzom autorski cykl wywiadów Nawrockiego oraz - i tu niespodzianka - program gamingowo-sportowy, w którym pasierb prezydenta będzie grał z gościem w gry komputerowe i jednocześnie zadawał mu pytania. Do projektu dołączają dziennikarze związani z Fratrią: Anna Popek, Krzysztof Feusette oraz Samuel Pereira, który ma poprowadzić osobną audycję.
Sam Nawrocki w podcaście Szalonego Reportera studził oczekiwania: "Nie uważam, że ma to być coś przełomowego. Nie startuję z grubej rury. Nie będziemy od razu konkurencją dla Kanału Zero czy innych takich tworów publicystycznych czy youtube'owych" - powiedział.
Tłok na prawicowym rynku YouTube'a
"Pasmo" wchodzi na rynek, który w ostatnich tygodniach robi się coraz ciaśniejszy. Miesiąc temu Krzysztof Stanowski oficjalnie uruchomił telewizyjną wersję swojego projektu pod szyldem Zero TV. Lada moment nadawanie ma rozpocząć Newsmax Polska, zapowiadana jako bezpośredni konkurent TV Republika. Na tym tle projekt 23-latka brzmi skromnie - ale w tej branży niejedna mała inicjatywa urosła do niemałych rozmiarów.
Czy format "gram w gry i rozmawiam" przekona widzów przyzwyczajonych do poważnych wywiadów politycznych? I czy obecność Popek oraz Pereiry przyciągnie do kanału starszą widownię, która na co dzień nie zagląda do gamingowych treści? Odpowiedź poznamy już po 1 lipca - dajcie znać w komentarzach, czy dajecie szansę "Paśmie".


